Projektowanie sypialni Kraków

Sypialnia to wnętrze z reguły pomijane podczas aranżowania przestrzeni. Często nie zwracamy na nie uwagi, nie do końca zdając sobie sprawę, że to tutaj kończymy i zaczynamy nasz każdy dzień. Warto, aby to miejsce było przyjazne i od samej pobudki pozytywnie nastroiło nas na cały dzień poza domem.

Obecnie dostępny jest szereg rodzajów łóżek, materacy i mebli. Inwestując swoje pieniądze warto zaoszczędzić sporą ilość czasu i nerwów w trakcie wymyślania wnętrza sypialni na własną rękę. Niejednokrotnie łatwo przesadzić z ilością pomysłów w jednym wnętrzu, więc dobrym pomysłem jest przeznaczenie dodatkowego budżetu na pomoc projektanta.

wizualizacja6
wizualizacja5

Zdarza się, że chcemy aby sypialnia nie służyła tylko do odpoczynku. W jej wnętrzu planujemy wydzielić kącik do pracy, miejsce na wymarzoną toaletkę lub schowek na deskę do prasowania. Te wszystkie funkcje i strefy warto odpowiednio rozplanować i przemyśleć. Najlepiej zrobić to wcześniej, na etapie projektu, bez inwestowania pieniędzy w zbędne i zagracające przestrzeń meble.

Współpraca z Arch/tecture nad projektem sypialni zaczyna się zazwyczaj od pomiaru wnętrza i wspólnego spotkania. W trakcie rozmowy poznaję Państwa oczekiwania stylistyczne i kolorystyczne oraz życiowe nawyki. To kluczowy etap, więc warto wcześniej przemyśleć sobie te kwestie indywidualnie i znaleźć dosłownie kilka inspiracji w internecie, oraz sporządzić listę wnętrzarskich marzeń. Takie materiały będą niezwykle pomocne na dalszych etapach realizacji projektu.

Kolejny krok to stworzenie układu funkcjonalnego, który przedstawiam zazwyczaj w kilku wersjach. Układy prezentują optymalne wykorzystanie przestrzeni wnętrza i dają wyobrażenie o jego możliwościach gabarytowych. Po zatwierdzeniu konkretnego układu przystępujemy do pracy z materiałami i elementami wykończenia. W tym momencie zawsze przygotowuję moodboard, czyli tablicę inspiracji prezentującą kolory, oświetlenie, czy zagłówki, które planuję wykorzystać w projekcie. Wypracowany schemat kompleksowej współpracy gwarantuje Państwu uczestnictwo na każdym etapie projektowania i możliwość ewentualnej weryfikacji aranżacji.

wizualizacja 1
wizualizacja1

Podczas kompleksowego projektu sypialni otrzymają Państwo

  • układ funkcjonalny - ustawienie sprzętów niezbędnych w sypialni w formie rzutu płaskiego w kilku wariantach,
  • fotorealistyczne wizualizacje 3D - zazwyczaj około 2-3 wizualizacji sypialni,
  • widoki ścian z uwzględnieniem tapet, kolorów i innych elementów - niezbędne dla wykonawcy,
  • rzut układu elektryki,
  • rysunki wykonawcze mebli wykonywanych na wymiar,
  • podstawowy kosztorys materiałów w formie tabeli z linkami do konkretnych, wykorzystanych w projekcie produktów.

Zapraszam do obejrzenia mojego portfolio, w którym znajdą Państwo szereg aranżacji sypialni - od tych pełniących funkcję miejsca do odpoczynku, po te łączące w sobie dodatkowe funkcje.