Projektowanie mieszkania Kraków

Kupując swoje pierwsze lokum, zależy nam, aby w pełni wykorzystać jego potencjał. Każdy z nas inwestując spore pieniądze w wykończenie mieszkania, marzy o wnętrzu skrojonym na miarę własnych potrzeb. Takim, w którym codzienny relaks, gotowanie lub rozwijanie pasji będzie przyjemne, efektywne i optymalne. Przy tak dużym przedsięwzięciu, jak zaaranżowanie mieszkania warto sięgnąć po poradę projektanta, który swoim doświadczeniem i wiedzą pomoże urządzić wnętrze idealne. Takie, które wykorzysta maksymalnie potencjał dostępnej przestrzeni, lub chociażby oświetlenia dziennego. Niezwykle kluczowe w mieszkaniach jest dopracowanie podziału podłóg oraz aranżacja najważniejszych pomieszczeń, którymi są niewątpliwie łazienka oraz kuchnia. To tutaj zawsze inwestujemy najwięcej pieniędzy, wykańczając te wnętrza na lata. Warto więc dobrze je zaplanować i uprzyjemnić sobie codzienny relaks w trakcie kąpieli, lub gotowanie dla bliskich.

mieszkanie0002
mieszkanie0003

Tworząc projekt wnętrza mieszkania, stawiam przede wszystkim na szczegółowe poznanie oczekiwań inwestorów i dobry kontakt między stronami w trakcie trwania całego projektu. Dzięki wypracowanemu przeze mnie schematowi tworzenia aranżacji finalny projekt jest idealnie dopasowany do inwestora, i odpowiada na jego potrzeby określone na samym początku współpracy. Współpraca z Arch/tecture nad projektem mieszkania zaczyna się zazwyczaj od pomiaru wnętrza i wspólnego spotkania. W trakcie rozmowy poznaję Państwa oczekiwania stylistyczne i kolorystyczne oraz życiowe nawyki. To kluczowy etap, więc warto wcześniej przemyśleć sobie te kwestie indywidualnie i znaleźć dosłownie kilka inspiracji do każdego wnętrza w internecie, a także sporządzić listę wnętrzarskich marzeń. Takie materiały będą niezwykle pomocne na dalszych etapach realizacji projektu.

Kolejny krok to stworzenie układu funkcjonalnego, który przedstawiam zazwyczaj w kilku wersjach. Układy prezentują optymalne wykorzystanie przestrzeni mieszkania i dają wyobrażenie o jego możliwościach gabarytowych. Po zatwierdzeniu konkretnego układu przystępujemy do pracy z materiałami i elementami wykończenia. W tym momencie zawsze przygotowuję moodboard, czyli tablicę inspiracji prezentującą kolory, oświetlenie, czy zagłówki, które planuję wykorzystać w projekcie danego wnętrza. Wypracowany schemat kompleksowej współpracy gwarantuje Państwu uczestnictwo na każdym etapie projektowania i możliwość ewentualnej weryfikacji aranżacji.

mieszkanie0008
mieszkanie0012

Podczas kompleksowego projektu mieszkania otrzymają Państwo:  

  • układ funkcjonalny - ustawienie ścianek działowych i niezbędnych sprzętów w danym wnętrzu w formie rzutu płaskiego  w kilku wariantach, 
  • fotorealistyczne wizualizacje 3D - zazwyczaj około 2-3 wizualizacji danego wnętrza,
  • widoki ścian z uwzględnieniem tapet, płytek kolorów i innych elementów - niezbędne dla wykonawcy,
  • rzut układu elektryki mieszkania,
  • rysunki wykonawcze mebli wykonywanych na wymiar,
  • podstawowy kosztorys materiałów w formie tabeli z linkami do konkretnych, wykorzystanych w projekcie produktów.

Zapraszam do obejrzenia mojego portfolio, w którym znajdą Państwo kilka projektów mieszkań o różnych metrażach - od tych kilku pokojowych, po te małe i kompaktowe z wydzieloną strefą do pracy.