Projektowanie salonów Kraków

Salon zwany również pokojem gościnnym to miejsce wyjątkowe, stanowiące swego rodzaju wizytówkę naszego lokum - mieszkania, czy też domu. To tutaj przyjmujemy swoich przyjaciół i rodzinę ciesząc się wspólnie spędzonym czasem. W tym wnętrzu także odpoczywamy, urządzając sobie filmowe seanse, czytamy książki, lub niejednokrotnie pracujemy. Warto więc podjąć współpracę z projektantem wnętrz, który efektownie i przede wszystkim efektywnie pomoże nam zaaranżować dostępną przestrzeń, łącząc w jej obrębie nawet kilka funkcji. 

Często salon jest połączony z kuchnią, co wymaga dokładnego przemyślenia całej aranżacji, aby zachować jej ciągłość i spójność. Weryfikacja swoich pomysłów oraz dopełnienie ich wiedzą projektanta okaże się kluczowe i pomoże w stworzeniu idealnie dopasowanej przestrzeni, która nie będzie tylko banalnym miejscem dla telewizora i wygodnej sofy.

moodsalon
wizualizacja1

Tworząc projekt wnętrza salonu, stawiam przede wszystkim na szczegółowe poznanie oczekiwań inwestorów i dobry kontakt między stronami w trakcie trwania całego projektu. Dzięki wypracowanemu przeze mnie schematowi tworzenia aranżacji finalny projekt jest idealnie dopasowany do inwestora i odpowiada na jego potrzeby określone na samym początku współpracy. Projektowanie salonu z Arch/tecture zaczyna się zazwyczaj od pomiaru wnętrza i wspólnego spotkania. W trakcie rozmowy poznaję Państwa oczekiwania stylistyczne i kolorystyczne oraz życiowe nawyki. To kluczowy etap, więc warto wcześniej przemyśleć sobie te kwestie indywidualnie i znaleźć dosłownie kilka inspiracji do każdego wnętrza w internecie, a także sporządzić listę wnętrzarskich marzeń. Takie materiały będą niezwykle pomocne na dalszych etapach realizacji projektu.

Kolejny krok to stworzenie układu funkcjonalnego, który przedstawiam zazwyczaj w kilku wersjach. Układy prezentują optymalne wykorzystanie przestrzeni salonu i dają wyobrażenie o jego możliwościach gabarytowych. Po zatwierdzeniu konkretnego układu przystępujemy do pracy z materiałami i elementami wykończenia. W tym momencie zawsze przygotowuję moodboard, czyli tablicę inspiracji prezentującą kolory, oświetlenie, czy zagłówki, które planuję wykorzystać w projekcie danego wnętrza. Wypracowany schemat kompleksowej współpracy gwarantuje Państwu uczestnictwo na każdym etapie projektowania i możliwość ewentualnej weryfikacji aranżacji.

wizualizacja4
wizualizacja3

Podczas kompleksowego projektu sypialni otrzymają Państwo:

  • układ funkcjonalny - ustawienie ścianek działowych i niezbędnych sprzętów w salonie w formie rzutu płaskiego  w kilku wariantach, 
  • fotorealistyczne wizualizacje 3D - zazwyczaj około 2-3 wizualizacji wnętrza,
  • widoki ścian z uwzględnieniem tapet, płytek, kolorów i innych elementów - niezbędne dla wykonawcy,
  • rzut układu elektryki salonu,
  • rysunki wykonawcze mebli wykonywanych na wymiar,
  • podstawowy kosztorys materiałów w formie tabeli z linkami do konkretnych, wykorzystanych w projekcie produktów.

Zapraszam do obejrzenia mojego portfolio, w którym znajdą Państwo kilka projektów salonu o różnych metrażach - od tych dużych, po małe i kompaktowe łączące w sobie kilka funkcji np. Kącika do pracy i jadalni.