Projektowanie łazienek Kraków

Niewątpliwie łazienka to jedno z tych wnętrz, które wymaga sporej ilości pracy ze strony ekipy wykończeniowej, a także niemałego nakładu finansowego od samego inwestora. Warto więc przystępując do jej aranżacji, przeznaczyć dodatkowe wynagrodzenie dla projektanta, tym bardziej, że łazienkę wykańczamy raz na kilkanaście lat.

Zaaranżowanie wnętrza nie opiera się tylko na doborze kolorów płytek, czy rodzajów oświetlenia. W przypadku łazienki to przede wszystkim ergonomiczne rozplanowanie sanitariatów i możliwie optymalne wykorzystanie zastanej przestrzeni w tym często niewielkim pomieszczeniu. Inwestując swoje pieniądze, warto zaoszczędzić sobie sporą ilość czasu i nerwów w trakcie wymyślania wnętrza łazienki na własną rękę. Szczególnie obecnie, gdy na rynku dostępny jest szereg wykończeń: rodzajów płytek, kształtów umywalek czy typów oświetlenia, w których łatwo się pogubić. 

 

rzut z opisami
viz3

Współpraca z Arch/tecture nad projektem łazienki zaczyna się zazwyczaj od pomiaru wnętrza i wspólnego spotkania. W trakcie rozmowy poznaję Państwa oczekiwania stylistyczne i kolorystyczne oraz życiowe nawyki. To kluczowy etap, więc warto wcześniej przemyśleć sobie te kwestie indywidualnie i znaleźć dosłownie kilka inspiracji w internecie, a także sporządzić listę wnętrzarskich marzeń. Takie materiały będą niezwykle pomocne na dalszych etapach realizacji projektu.

 

Kolejny krok to stworzenie układu funkcjonalnego, który przedstawiam zazwyczaj w kilku wersjach. Układy prezentują optymalne wykorzystanie przestrzeni wnętrza i dają wyobrażenie o jego możliwościach gabarytowych. Po zatwierdzeniu konkretnego układu przystępujemy do pracy z materiałami i elementami wykończenia. W tym momencie zawsze przygotowuję moodboard, czyli tablicę inspiracji prezentującą płytki, oświetlenie, czy sanitariat, które planuję wykorzystać w projekcie. Wypracowany schemat kompleksowej współpracy gwarantuje Państwu uczestnictwo na każdym etapie projektowania i możliwość ewentualnej weryfikacji aranżacji.

moodboard
viz1

Podczas kompleksowego projektu łazienki otrzymają Państwo:  

  • układ funkcjonalny - ustawienie sprzętów niezbędnych w łazience w formie rzutu płaskiego  w kilku wariantach,
  • widoki ścian z uwzględnieniem płytek, gresów i innych elementów - niezbędne dla wykonawcy łazienki,
  • rzut układu elektryki
  • rysunki wykonawcze mebli wykonywanych na wymiar
  • podstawowy kosztorys materiałów w formie tabeli z linkami do konkretnych, wykorzystanych w projekcie produktów.

Zapraszam do obejrzenia mojego portfolio, w którym znajdą Państwo szereg aranżacji łazienek - od tych małych i kompaktowych w bloku, po duże i przestronne pokoje kąpielowe w domach.